Haliç Çevre Teknolojileri hakkında

Haliç Çevre Teknolojileri Hakkında                                                                                                                               

Haliç Çevre, 2000 yılında kuruldu. Firmamız bir süre, kuruluş amacına uygun olarak sadece çevre konusunda danışmanlık hizmeti verdi ve bu konuda uzmanlaştı. Bu süreçte verilen hizmeti daha nitelikli hale getirmek için gerekli olan donanım ihtiyacı da tecrübe edilerek öğrenildi. Bu kapsamda organizasyonumuzu ve cihaz alımlarımızı 2004 yılında tamamladık. ve 2005 yılından bu yana da “Çevre Bakanlığı Yetkisi ve TÜRKAK Akreditasyon Belgesi” kapsamında Çevre Ölçüm ve Analizleri Laboratuvarı olarak çalışmalarımız devam ediyor. Başta hava emisyonları olmak üzere, imisyon ve dış ortam ölçümleri konusunda çok tecrübeli bir kurumuz. Tüm kişisel maruziyet ve ortam havası ölçümlerini yani iş sağlığı ve işçi güvenliği anlamında yapılması zorunlu tüm ölçüm ve analizleri en hızlı ve ekonomik şekilde yapmaktayız. Haliç Çevre’ nin iş ve hizmet alanı belli bir bölge ile sınırlı değil. Tüm Türkiye’ de sanayinin olduğu her bölgede, mobil ekiplerimiz üstün kaliteli hizmeti aynı standartta sunmaktadır

2011 Yılından Tanıtım Videosu

Haliç Çevre ‘ nin Misyonu

Ülkemizde, sürdürülebilir çevre anlayışının yerleşmesine katkıda bulunmak.

Haliç Çevre ‘ nin Vizyonu

Sürdürülebilir çevre anlayışı ile sürdürülebilir kalkınmanın uygulanması noktasında ülkemizde öncü kuruluşlardan birisi olmak.

Haliç Çevre ‘ nin Kalite Politikası 

Haliç Çevre Analizleri Laboratuarı’nda TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar- uluslararası standardının gereklerini karşılayan bir düzey ve kalitede müşterilerine hizmet vermeyi taahhüt eder.

Kurumumuz müşterisine verdiği/ vereceği hizmetlerde TS CEN/TS 15675, TS EN 15259, ulusal ve uluslararası standartlara, laboratuvarlar arası geçerli kılınmış metotlara ve TÜRKAK dokümanlarına uygun çalışmayı taahhüt eder.

Haliç Çevre Analizleri Laboratuarı’nda tarafsızlık, bağımsızlık ve gizlilik esastır.

Müşterilerimize ait gizli bilgi ve tescilli hakların korunmasında, ölçüm ve analiz sonuçlarının muhafaza edilmesi ve müşterilere iletilmesinde gizlilik esastır.

Laboratuar personeli, konusunda uzmanlaşmayı, çalışmalarında tarafsız olmayı, karar verme ve çalışmasıyla ilgili dürüstlüğüne olan güveni azaltacak herhangi bir faaliyette bulunmamayı prensip edinmiştir.

Haliç Çevre Analizleri Laboratuarı, iyi mesleki uygulamalar ve müşteriye verilen deney ve kalibrasyon hizmetlerinin kalitesini sağlamak adına, laboratuar yeterliliğinin gereklerini sürekli kontrol altında tutarak, düzenlenen yeterlilik deneylerine iştirak etmektedir.

Ölçüm ve analizlerde kalite ve güvenirliliğin sağlanması TS EN ISO/IEC 17025 standardındaki kuralların uygulanması ve daima takip edilmesi üst yönetimin sorumluluğu ve güvencesi altındadır.

Haliç Çevre Analizleri Laboratuarı, laboratuara gerekli hizmet ve donanım noktasında ihtiyaç duyulan malzemenin seçilmesi ve satın alınmasında deneyin kalitesini etkilememesini göz önünde bulundurur.

Haliç Çevre Analizleri Laboratuarı, laboratuar personeli kalite dokümantasyonunu öğrenir, deney ve analiz çalışmalarında politika ve prosedürleri uygular. Laboratuar yönetimi bu noktada personelin gelişimini sürekli eğitimler ile destekler ve laboratuar personelinin gelişimi, işi sevmesi ve kendisini sürekli geliştirmesi sağlanır.

Haliç Çevre Analizleri Laboratuarı yönetimi; üst yönetime, personeline ve müşterilerine ölçüm ve analiz personelinin yeterliliğini, uluslararası kabulü/ tanınırlığı ispatlı olan bir akreditasyon kuruluşundan akreditasyon elde ederek, sürekliliği sağlamayı taahhüt eder.

 

Erkan KARAHASANOĞLU Genel Müdür

 

HALİÇÇEVRE RESMİ WEB SİTESİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir