Tumblr Nedir ? Tumblr hakkında bir şeyler

NEDİR ?

Tumblr bu sıralar popüler olmaya başlayan bir blog servisidir . Aslına bakılırsa ne kadar popüler olursa olsun wordpress ve blogger gibi çok güçlü rakipler var iken tabiki zirveye yerleşeceğini sanan yoktur .

Yalnızda Tumblr nin avantaj olarak çok kolay kullanımlıdır . blogger dan özellikle wordpressden daha kolay öğrenilebilir . Sade bir blog servisidir . Üniversite öğrencileri arasında sık kullanılıyor sanırım  . Fazla emek harcamadan kendinizi yormadan resim ve videoda paylaşabilirsiniz.

Peki NEDEN 

Tamamda neden tumblr  derseniz söyleyeyim sadedir ve öğrenmesi basittir . Ücretsizdir . Ayrıca tumblr biraz sosyal ağ gibi yahu .

Nasıl Üye Olunur – Tumblr Kaydol

Tumblr ile blog açmak için üye olmak gerekiyor herşeyden önce. Tumblr’e üye olmak için Tumblr’in anasayfasına gidin. e-Mail Adress yazan yere e-posta adresinizi, password yazan yere şifrenizi ve URL yazan yere de sahip olmak istediğiniz bloğun adresini yazın. URL oarak, ayseninsitesi girerseniz, Tumblr blog adresiniz:

ayseninsitesi.tumblr.com şeklinde olacaktır.

Daha sonra karşınızda çıkacak olan ekrandaki resimde yazan karakterleri girip, insan olduğunuz tumblr’e gösterin :) Başardınız, bu aşamadan sonra bloğunuz kullanıma hazır demektir. e-Postanıza gelen mail ile bloğunuzu doğrulamayı da unutmayın.

Tumblr Nasıl Kullanılır

Tumblr’i kullanmak için önce Tumblr’in anasayfasına gidip bir önceki aşamada anlatılan kayıt olma işlemlerini yapmanız gerekir. Kayıt olduktan sonra, http://www.tumblr.com/customize adresinden bloğunuzun bilgi, tema ve görünüm şekillerini değiştirebilirsiniz.

Daha sonra Tumblr pano’dan istediğiniz blog yazısını girebilirsiniz. http://www.tumblr.com/dashboa

3 thoughts on “Tumblr Nedir ? Tumblr hakkında bir şeyler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir