Kalbiniz Size Neyi Anlatıyor ?

Vücunuzdan arada sırada sinyaller alırsınız ama bu sinyallerin anlamları nedir

umitcankho.com farkıyla kalbinizden gelen sinyaller

Keskin göğüs ağrısı

 

Göğüs ağrılarını elbette dikkate almak gerekse de hepsi kalp krizi geçirdiğiniz anlamına gelmez. Kalbin dış çeperlerinde oluşan kalp zarı iltihabından muzdarip de olabilirsiniz. Bu durum acil bir tedavi süreci gerektirmez. Ancak yine de doktorunuza görünün.

 

Enerji harcadıkça artan baskı

 

Büyük ihtimalle hafif bir arter tıkanıklığı derdiniz var. Bu durumda beta blokerler spazmı engellemek için kalp atış hızınızı yavaşlatabilir ve kalbinizin oksijen ihtiyacını azaltabilir. Ya da tıkanıklığı gidermesi için doktorunuzdan yardım isteyin.

 

Alt çene ağrısı

 

Bu pek bilinmeyen semptomlardan birisidir. Öyle ki kalp krizi geçirdiği halde diş hekiminin yolunu tutan pek çok hasta var. Aslında bu çene ekleminizde yaşanan bir enflamasyon anlamına gelse de doktorun sizi kontrol etmesinde her zaman fayda vardır.

 

Ani ve yoğun baskı

 

Bu tam bir kalp krizi sinyali olabilir. Spazm semptomlarından farklıdır zira hissedeceğiniz baskının yoğunluğu çok belirgindir. Üstelik yalnız takılmaz ve beraberinde terleme ve mide bulantısı gibi başka semptomları da getirir. Doğru acil servise…