Fotoğraflarınızdan Animasyon Yapmak İster miydiniz ?


İşte şimdi anlatacağımız yöntem sayesinde istediğiniz bir fotoğrafı nasıl animasyona dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz. İster bir arkadaşınızın resmini ister kendi resminizi aşağıdaki yönergelere uyarak konuşturun !

  • “ADIM 1″ – Programı indirdikten sonra çalıştırıp yükleyin.
  • “ADIM 2″ -Programı açın, yukarıda “animation” sekmesini ve ardından face sekmesini seçin. Sonra sağda hazır olan animasyonları kullanabilir veya soldaki küçük yüz resmi bulunan butona basıp istediğiniz bir resmi seçebilirsiniz, istediğiniz bir resmi seçtiniz ve devam edelim…
  • “Adım 3″ -Resmi seçip açtıktan sonra karşınıza bir pencere gelecek o pencerede kırpma ve benzeri işlem gerekiyorsa solda araç kutusundan seçin ve uygulayın, gerekmiyorsa o aşamayı geçmek için “Next” butonuna tıklayın.
  • “Adım 4″ -Bir önceki uygulamadan sonra karşınıza bir pencere daha gelecek orada size sağda gösterdiği gibi 4 noktayı seçtiğiniz resimde uygun noktalara taşıyın ve “Next” butonuna tıklayın.
  • “Adım 5″ -Yüz noktalarını ayrıntılı bir şekilde seçmek için sol üstte 3 göz resmi göreceksiniz burada en ayrıntılı olanını yani 3.yü seçin resmininizin üzerindeki hatlar ortaya çıkacak ordaki noktalarıda uygun yerlere taşıyın.
  • “Adım 6″ -Şimdi sağdaki template bölümünden istediğini seçeneği resminizin üzerine sürüklüyorsunuz. Animasyon canlandırmasını göreceksiniz. Biz şimdi işlemi kaydedelim siz isterseniz başka özellikleri de kurcalayabilirsiniz. Şimdi animasyonumuzu export etmek yani istediğimiz bir formatta istediğimiz yer kayıt etmek için sağ üstteki “export”  butonuna tıklıyoruz ardından hemen altında formatımızı belirliyoruz ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan diğer “export” butonuyla işlemimizi bitiriyoruz.
  • “Adım 7″ – Animasyonunuz Masaüstünüzde(nereye kaydettiyseniz orada) duruyor izleyebilirsiniz.

Programı indirmek için buraya tıklayın.

 

teknobilim