Kalbiniz Size Neyi Anlatıyor ?

Vücunuzdan arada sırada sinyaller alırsınız ama bu sinyallerin anlamları nedir

umitcankho.com farkıyla kalbinizden gelen sinyaller

Keskin göğüs ağrısı

 

Göğüs ağrılarını elbette dikkate almak gerekse de hepsi kalp krizi geçirdiğiniz anlamına gelmez. Kalbin dış çeperlerinde oluşan kalp zarı iltihabından muzdarip de olabilirsiniz. Bu durum acil bir tedavi süreci gerektirmez. Ancak yine de doktorunuza görünün.

 

Enerji harcadıkça artan baskı

 

Büyük ihtimalle hafif bir arter tıkanıklığı derdiniz var. Bu durumda beta blokerler spazmı engellemek için kalp atış hızınızı yavaşlatabilir ve kalbinizin oksijen ihtiyacını azaltabilir. Ya da tıkanıklığı gidermesi için doktorunuzdan yardım isteyin.

 

Alt çene ağrısı

 

Bu pek bilinmeyen semptomlardan birisidir. Öyle ki kalp krizi geçirdiği halde diş hekiminin yolunu tutan pek çok hasta var. Aslında bu çene ekleminizde yaşanan bir enflamasyon anlamına gelse de doktorun sizi kontrol etmesinde her zaman fayda vardır.

 

Ani ve yoğun baskı

 

Bu tam bir kalp krizi sinyali olabilir. Spazm semptomlarından farklıdır zira hissedeceğiniz baskının yoğunluğu çok belirgindir. Üstelik yalnız takılmaz ve beraberinde terleme ve mide bulantısı gibi başka semptomları da getirir. Doğru acil servise…

Çok Dikkat Eden mi, Yoksa Çok Gezen mi Sağlıklı Olur?

Dünyanın çeşitli bölgelerinden size sağlığınız açısından yararlı olabilecek yerleri bulduk. Bu durumda sağlığına çok dikkat edenden çok gezen sağlıklı olur diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha güçlü olmak istiyorum

Nereye gitmeliyim? Sibirya

Tamam, hiçbir turistik atraksiyon olmadığını biz de kabul ediyoruz. Ama insanın kas kütlesini 20 gün içinde %10 arttırabilen sihirli formül, bu topraklarda. Rhaponticum adı verilen ot, yüzyıllardır bölgenin yerlileri tarafından tüketiliyor. Hatta atlara da yedirilen bu bitki, hayvanların sert iklim koşullarına daha dayanıklıolmasını sağlıyor.

 

Kalbim daha sağlıklı olsun

 

Nereye gitmeliyim? Sardunya Adası

Adanın dağlarında yetişen kırmızı üzümden üretilen şaraplar, dünyadaki en yüksek poly-phenol oranına sahip. Hücre yenilenmesini hızlandıran
polyphenol, kalp krizi riskini de gözle görülür ölçüde düşürüyor.

 

 

Daha zeki olayım

Nereye gitmeliyim? Çin

Kapasitenizi sizi hayretlere düşürecek oranda artırma sözü veremeyiz ama özellikle Uygur Türkleri tarafından ‘tüketilen rhadiola rosea bitkisinin, modern hayatta işinize yarayacağını garanti edebiliriz. Bitkide bulunan salidroside maddesi, kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini arttırıyor. Beyine daha fazla oksijen gidince de, konsantrasyon problemlerini daha az yaşıyorsunuz